GF-FL220HV+FR50
Pozor: Zadnji kosi na zalogi!
Datum razpoložljivosti:
Ostale tehnične lastnosti instrumenta:
Samodejno horizontiranje, uporaba v horizontalnem in vertikalnem položaju, robustno ohišje in velik domet so lastnosti rotacijskega nivelirja FL 220HV.
Robustno ohišje instrumenta je iz trpežne plastike, odporno na udarce, prah in vodo ter obloženo z zaščitno gumo kar vam omogoča da delate v najzahtevnejših pogojih dela na gradbišču.
Funkcija Višinski alarm (Tilt alarm): predstavlja opozorilo za primere, da se med delom nenadzorovano spremeni višina laserja (zaradi vibracij, tresljajev, noga stativa se pogrezne ...). Funkcija samodejno zaustavi laser in vključi zvočni signal v opozorilo, s čimer prepreči nepravilne meritve in odčitavanja.
Kateri sprejemnik laserskega žarka izbrati?
Tudi pri izbiri in nakupu sprejemnika laserskega žarka je potrebno biti previden, saj je za kakovostno izvedbo meritev enako pomemben kot vaš instrument. Poglavitna razlika med njimi je v velikosti sprejemnega okna, s pomočjo katerega iščete laserski žarek. Pri klasičnih sprejemnikih (npr. geo-Fennel FR50) je velikost sprejemnega okna med 3-5 cm, kar zadostuje za iskanje laserskega žarka na krajših razdaljah.
Pri večini nizkih gradenj pa so te razdalje večje, kjer pa nam t.i. »digitalni« sprejemniki z daljšim sprejemnim oknom (do 13 cm) olajšajo delo, saj laserski žarek poiščemo bistveno hitreje. Najzmogljivejši sprejemniki (geo-Fennel FR80-MM) pa vam na zaslonu prikažejo tudi višinsko razliko (numerični prikaz na zaslonu) med trenutno višino laserskega žarka in nastavljeno višino »0«.
| Natančnost | ± 1 mm / 10 m (horizontalno) / ± 1,5 mm / 10 m (vertikalno) |
| Merilni doseg | 400 m (premer) |
| Samodejno horizontiranje (vgrajen kompenzator) | Da |
| Delovno območje kompenzatorja | ± 5° |
| Projeciranje laserske črte pod naklonom (zaklep kompenzatorja) | Da |
| Uporaba | Horizontalno in vertikalno |
| Hitrost vrtenja laserske glave | 600 vrt/min |
| Nastavitev naklona | Ne |
| Način nastavitve naklona | po eni osi z nagibnim nosilec (0° do 90°) |
| Zenitni žarek (na stropu) | Da |
| Višinski alarm | Da |
| Navoj za pritrditev | 5/8" |
| Razred laserja | 2 |
| Odpornost na prah in vodo | IP54 |
| Temperaturno območje delovanja | od -20 °C do +50 °C |
| Baterije | polnilna NiMH baterija ali alkalne baterije |
| Čas delovanja | 20 ur s polnilno baterijo |
| Garancijska doba | 3 leta |
Komplet vsebuje:
Srednje težek aluminijast stativ primeren za...
79,88 €
Robusten stativ z dvižno glavo, primeren za...
139,78 €
za laserske nivelirje, dolžina 2,40 m, mm in E...
46,75 €
Aluminijasta, teleskopska lata geoFennel TN15-0...
52,08 €
Nagibni nosilec, ki omogoča ročno nastavitev...
110,74 €
Tračni meter dolžina: 50 m, širina traku: 13...
30,50 €