Dobavni rok cca 14 dni
Pozor: Zadnji kosi na zalogi!
Datum razpoložljivosti:
Zaradi posebne kompaktne gumijaste zaščite in velikega dometa je rotacijski laserski nivelir geoFennel FL 300HV-G Easy Grade primeren za najzahtevnejše pogoje dela na gradbišču.
Zaradi možnosti stopenjske in ročne nastavitve naklona po eni ali obeh oseh je popolna pomoč pri:
Stopenjska nastavitev naklona omogoča enostavno nastavitev naklona po osi X. S pritiskanjem na gumb % na instrumentu nastavite željen naklon. Stopnje naklona od 0,1 % do 6,9 % zadostujejo za večino del.
Funkcija Višinski alarm (Tilt alarm) predstavlja opozorilo za primere, da se med delom nenadzorovano spremeni višina laserja (zaradi vibracij, tresljajev, noga stativa se pogrezne ...). Funkcija samodejno zaustavi laser in vključi zvočni signal v opozorilo, s čimer prepreči nepravilne meritve in odčitavanja.
Funkcija VWS (Vibration – Wind – Security) omogoča delovanje instrumenta tudi pri manjših tresljajih in močnem vetru.
Kateri sprejemnik laserskega žarka izbrati?
Tudi pri izbiri in nakupu sprejemnika laserskega žarka je potrebno biti previden, saj je za kakovostno izvedbo meritev enako pomemben kot vaš instrument. Poglavitna razlika med njimi je v velikosti sprejemnega okna, s pomočjo katerega iščete laserski žarek. Pri klasičnih sprejemnikih (npr. geo-Fennel FR50) je velikost sprejemnega okna med 3-5 cm, kar zadostuje za iskanje laserskega žarka na krajših razdaljah.
Pri večini nizkih gradenj pa so te razdalje večje, kjer pa nam t.i. »digitalni« sprejemniki z daljšim sprejemnim oknom (do 13 cm) olajšajo delo, saj laserski žarek poiščemo bistveno hitreje. Najzmogljivejša sprejemnika (geo-Fennel FR60MM in FR80MM) pa vam na zaslonu prikažejo tudi višinsko razliko (numerični prikaz na zaslonu) med trenutno višino laserskega žarka in nastavljeno višino »0«.
| Natančnost | ± 0.75 mm /10 m (horizontalno) / ± 0.1 mm /10 m (horizontalno) |
| Merilni doseg | 600 m (premer) |
| Samodejno horizontiranje (vgrajen kompenzator) | da |
| Delovno območje kompenzatorja | ± 5° |
| Projeciranje laserske črte pod naklonom (zaklep kompenzatorja) | Ne |
| Senzor naklona | DA |
| Uporaba | Horizontalno |
| Hitrost vrtenja laserske glave | 800 vrt/min |
| Nastavitev naklona | Po dveh oseh |
| Način nastavitve naklona | Stopenjsko |
| Zenitni žarek (na stropu) | Da |
| Višinski alarm | Da |
| Doseg daljinskega upravljalnika | 100 m |
| Navoj za pritrditev | 5/8" |
| Razred laserja | 2 |
| Odpornost na prah in vodo | IP 66 |
| Temperaturno območje delovanja | od - 10 °C do + 50 °C |
| Baterije | polnilna Li-Ion baterija ali alkalne baterije |
| Čas delovanja | 40 ur s polnilno baterijo |
| Garancijska doba | 3 leta |
- platišče z naperami- natančnost: 0.05%-...
204,12 €
Srednje težek aluminijast stativ primeren za...
79,88 €
za laserske nivelirje, dolžina 2,40 m, mm in E...
46,75 €