Art. No. 244080
Dobavni rok cca 14 dni
Pozor: Zadnji kosi na zalogi!
Datum razpoložljivosti:
Za hitro in enostavno izvajanje zamisli in idej pri suhomontažni gradnji potrebujete vsestranski in zanesljiv instrument. S svojimi funckijami in opremo je rotacijski nivelir geoFennel FL245HV+ idealno orodje za suhomontažna in ostala zaključna dela v gradbeništvu.
Zaradi odpornosti na prah in vodo IP65 in merilnega dosega do 1200 m je primeren tudi za zunanja dela.
Zaradi možnosti nastavitve naklona po obeh oseh hkrati tako v horizontalnem kakor tudi v vertikalnem položaju, je instrument popolna pomoč pri vseh aplikacijah v gradbeništvu.
Instrument FL245HV+ omogoča tudi nastavitev naklona instrumenta od 0°do 90° s pomočjo nagibnega nosilca (opcija).
Funkcija Višinski alarm (Tilt alarm) predstavlja opozorilo za primere, da se med delom nenadzorovano spremeni višina laserja (zaradi vibracij, tresljajev, noga stativa se pogrezne ...). Funkcija samodejno zaustavi laser in vključi zvočni signal v opozorilo, s čimer prepreči nepravilne meritve in odčitavanja.
Kateri sprejemnik laserskega žarka izbrati?
Tudi pri izbiri in nakupu sprejemnika laserskega žarka je potrebno biti previden, saj je za kakovostno izvedbo meritev enako pomemben kot vaš instrument. Poglavitna razlika med njimi je v velikosti sprejemnega okna, s pomočjo katerega iščete laserski žarek. Pri klasičnih sprejemnikih (npr. geo-Fennel FR50) je velikost sprejemnega okna med 3-5 cm, kar zadostuje za iskanje laserskega žarka na krajših razdaljah.
Pri večini nizkih gradenj pa so te razdalje večje, kjer pa nam t.i. »digitalni« sprejemniki z daljšim sprejemnim oknom (do 13 cm) olajšajo delo, saj laserski žarek poiščemo bistveno hitreje. Najzmogljivejša sprejemnika (geo-Fennel FR60MM in FR80MM) pa vam na zaslonu prikažejo tudi višinsko razliko (numerični prikaz na zaslonu) med trenutno višino laserskega žarka in nastavljeno višino »0«.
| Natančnost | ± 0,75 mm / 10 m (horizontalno) / ± 1 mm / 10 m (vertikalno) |
| Merilni doseg | do 1200 m (premer) |
| Samodejno horizontiranje (vgrajen kompenzator) | Da |
| Delovno območje kompenzatorja | ± 5° |
| Projeciranje laserske črte pod naklonom (zaklep kompenzatorja) | Da |
| Uporaba | Horizontalno in vertikalno |
| Hitrost vrtenja laserske glave | 300, 800 vrt/min |
| Območje skeniranja | 3 stopnje |
| Nastavitev naklona | Po dveh oseh |
| Način nastavitve naklona | Ročno |
| Zenitni žarek (na stropu) | Da |
| Višinski alarm | Da |
| Doseg daljinskega upravljalnika | 100 m |
| Navoj za pritrditev | 5/8" |
| Razred laserja | 2 |
| Odpornost na prah in vodo | IP65 |
| Temperaturno območje delovanja | od -20 °C do + 50 °C |
| Baterije | polnilna NiMH baterija ali alkalne baterije |
| Čas delovanja | 26 ur s polnilno baterijo |
| Garancijska doba | 2 letna garancija z možnostjo brezplačnega podaljšanja na 3 leta |
Komplet vsebuje: